Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Milujeme Chřiby!

Milujete svítání v korunách stromů, západy slunce ve vinohradu, divoký folklorní tanec, malebnost vesnic nebo cokoliv dalšího z bohatství Chřibů? Pokud ještě rádi pracujete s videem, pak je jasné, že byste neměli minout video soutěž Milujeme Chřiby.
Ojedinělou regionální soutěž zaměřenou právě na celou oblast Chřibů vyhlásil na začátku léta Mikroregion Buchlov. „Naším cílem je dát impuls všem kreativním lidem, kteří mají rádi tento kraj. Chceme jim nabídnout možnost vytvořit video zachycující jedinečnost tohoto území, ať už v detailu nebo celku,“ popisuje záměr starostka Buchlovic Pavla Večeřová, která je zároveň předsedkyní vyhlašujícího mikroregionu.
Soutěž je otevřena celý rok, až do konce dubna příštího roku, aby tvůrci mohli zachytit Chřiby v období, které mají nejradši. Videa mají být intenzivní a krátká, nejdéle do 90 sekund. Na jaře bude přihlášená videa hodnotit odborná porota a určí pořadí, kdy tvůrci prvních tří videí získají finanční odměnu pět, deset, patnáct tisíc korun.
„Téma není nijak omezeno, budeme rádi, když se do soutěže zapojí jak obyvatelé, tak návštěvníci celých Chřibů, nejen našeho mikroregionu. Ať jsou to profesionálové nebo amatéři. Spolu s kolegy z dalších chřibských mikroregionů jsme se na jaře shodli, že chceme přiblížit zajímavé pohledy lidí, které spojují Chřiby,“ popisuje jeden z organizátorů soutěže Aleš Mergental, starosta obce Velehrad.
Detaily soutěže je možné najít na webových stránkách www.buchlov.cz nebo facebooku  Mikroregionu Buchlov.
Koordinátorkou soutěže je manažerka Mikroregionu Buchlov paní Renáta Polišenská, 777 818 592 polisenska@buchlov.cz

0 Komentářů

Zatím nejsou žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *